Zvonařskou dílnu v Brodku u Přerova založili v roce 1950 Josef a Laetitia Dytrychovi. Po patnáctileté činnosti , na vrcholu své tvůrčí práce , zakladatel , Josef Dytrych ve věku 53 roků umírá . Jeho žena paní Laetitia v započatém díle manžela pokračovala odvážně sama . Vyrobili stovky kostelních umělecky ztvárněných zvonů , které chyběly v našich věžích po válečných rekvizicích .
V osmdesátých letech přebírá rodovou štafetu pokračovatelka rodu Marie Tomášková - Dytrychová ve své nové dílně , která za spolupráce s dcerou Leticií Vránovou – Dytrychovou dosahuje největšího rozmachu za posledních 25 let . Roční produkce je okolo 250 - 1000 zvonů všech velikostí.
V minulých 15 letech se zvonařská dílna rozšířila o novou provozovnu , která je zaměřena na výrobu uměleckých předmětů metodou přesného lití do keramických forem a výrobků i technického charakteru, litých do písků.
Svědectvím o dokonalosti čistoty tónů jsou dva zvony ulité jako hudební nástroje pro orchestr Vídeňské filharmonie .
Aktivity zvonařské dílny zasahují i do restaurátorských prací , úzce spolupracuje s řadou muzeí .
Výrobky technického charakteru a umělecké předměty jsou distribuovány do všech zemí světa .
Naše ZVONAŘSKÁ DÍLNA zastupuje olomoucký region na mnoha prestižních výstavách, které reprezentují olomoucký kraj – Brusel – Belgie 2003 , Švédsko 2004 , Světová výstava EXPO 2005- Japonsko Aichi.
Zvonařská dílna Tomášková - Dytrychová pokračuje v úspěšné tradici a nabízí:
Výrobu nových kostelních zvonů ,zvonkohry , hodinové cimbály , sakrální předměty , sochy -busty , pamětní desky , umělecké odlitky , kopie muzeálních originálů , miniatury významných budov , dveřní kování , kliky , klepadla ; upomínkové , rodinné , firemní , lodní , dárkové , svatební a stolní zvonky k různým příležitostem .